Lista zbiorów

FILTRY
Znaleziono wyników: 329 wyczyść sortowanie
Strona 1 z 4      First Previous 1 2 3 4 Next Last
Lp. Nazwa taks. (łac.)/ Nazwa taks. (pol.) / Stanowisko Data zbioru Region
1 Cerastium alpinum L. s. s. - Rogownica alpejska (Babia Góra) 2013-01-22 Babiogórski Park Narodowy
2 Cardamine amara ssp. opizii - Rzeżucha gorzka Opiza (Dolina Kleśnicy) 2012-12-07 województwo dolnośląskie
3 Apium nodiflorum (L.) Lag. - Seler węzłobaldachowy (Królów gm. Trzebiel) 2012-10-16 województwo zachodniopomorskie i lubuskie
4 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Łąki nad Jeziorem Wolickim) 2012-10-10 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
5 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Królewiny łąka Pyzdrska) 2012-10-07 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
6 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Dalewo nad Jeziorem Mórka) 2012-10-07 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
7 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Łąki nad Notecią na zachód od Barcina) 2012-10-06 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
8 Campanula bohemica Hruby in Polivka, Domin & Podp. - Dzwonek karkonoski (Hala pod Łabskim Szczytem) 2012-09-29 Karkonoski Park Narodowy
9 Rhynchospora fusca L. - Przygiełka brunatna (Torfowisko pod Węglińcem) 2012-09-27 województwo dolnośląskie
10 Laserpitium archangelica Wulfen - Okrzyn jeleni (Północny stok Babiej Góry) 2012-09-27 Babiogórski Park Narodowy
11 Galium valdepilosum Heinr. Braun - Przytulia stepowa (Góra Radunia) 2012-09-23 województwo dolnośląskie
12 Gentianella bohemica Skalický - Goryczuszka czeska (Zieleniec, Góry Orlickie) 2012-09-23 województwo dolnośląskie
13 Campanula serrata (Kit.) Hendrych - Dzwonek piłkowany (Stoki Machajówki) 2012-09-23 Tatrzański Park Narodowy
14 Euphrasia minima - Świetlik maleńki (Kamienista Tatry) 2012-09-23 Tatrzański Park Narodowy
15 Carex parviflora Host. - Turzyca czarna (Dolina Litworowa (Tatry)) 2012-09-23 Tatrzański Park Narodowy
16 Gnaphalium supinum L. - Szarota drobna (Dolina Litworowa (Tatry)) 2012-09-23 Tatrzański Park Narodowy
17 Gentianella bohemica Skalický - Goryczuszka czeska (Góry Stołowe pod Rogową Kopą) 2012-09-23 województwo dolnośląskie
18 Cochlearia tatrae Borbas - Warzucha tatrzańska (Mięguszowiecki Szczyt Czarny Tatry) 2012-09-22 Tatrzański Park Narodowy
19 Pedicularis hacquetii Graf - Gnidosz Hacqueta (Kobylarzowy Żleb Tatry) 2012-09-22 Tatrzański Park Narodowy
20 Veronica alpina L. - Przetacznik alpejski (Dolina Litworowa (Tatry)) 2012-09-22 Tatrzański Park Narodowy
21 Allium sibiricum - Czosnek syberyjski (Kocioł Łomniczki) 2012-09-21 Karkonoski Park Narodowy
22 Campanula bohemica Hruby in Polivka, Domin & Podp. - Dzwonek karkonoski (Murawy wysokogórskie koło Domu Śląskiego) 2012-09-21 Karkonoski Park Narodowy
23 Campanula bohemica Hruby in Polivka, Domin & Podp. - Dzwonek karkonoski (Hala Pod Strzechą Akademicką) 2012-09-21 Karkonoski Park Narodowy
24 Euphrasia minima - Świetlik maleńki (Murawy wysokogórskie koło Domu Śląskiego) 2012-09-21 Karkonoski Park Narodowy
25 Pimpinella saxifraga subsp. rupestris - Biedrzeniec mniejszy skalny (Mały Śnieżny Kocioł (Żyła bazaltowa)) 2012-09-20 Karkonoski Park Narodowy
26 Campanula bohemica Hruby in Polivka, Domin & Podp. - Dzwonek karkonoski (Grzęda nad Śnieżnymi Kotłami) 2012-09-20 Karkonoski Park Narodowy
27 Galium sudeticum Tausch - Przytulia sudecka (Mały Śnieżny Kocioł (Żleb bazaltowy)) 2012-09-20 Karkonoski Park Narodowy
28 Galium sudeticum Tausch - Przytulia sudecka (Grzęda nad Śnieżnymi Kotłami) 2012-09-20 Karkonoski Park Narodowy
29 Euphrasia minima - Świetlik maleńki (Mały Śnieżny Kocioł (Żyła bazaltowa)) 2012-09-20 Karkonoski Park Narodowy
30 Cardamine amara ssp. opizii - Rzeżucha gorzka Opiza (Wielki Śnieżny Kocioł) 2012-09-20 Karkonoski Park Narodowy
31 Plantago coronopus L. - Babka pierzasta (Krasibór gm. Świnoujście) 2012-09-20 województwo zachodniopomorskie i lubuskie
32 Puccinellia maritima (Hudson) Parl. - Mannica nadmorska (Wyspa Chrząszczewska) 2012-09-20 województwo zachodniopomorskie i lubuskie
33 Cardamine resedifolia L. - Rzeżucha rezedolistna (Wielki Śnieżny Kocioł (Żleb kryształowy)) 2012-09-17 Karkonoski Park Narodowy
34 Campanula bohemica Hruby in Polivka, Domin & Podp. - Dzwonek karkonoski (Grzęda nad Śnieżnymi Kotłami) 2012-09-13 Karkonoski Park Narodowy
35 Campanula serrata (Kit.) Hendrych - Dzwonek piłkowany (Przełęcz Przegibek Beskid Żywiecki) 2012-09-08 województwo śląskie
36 Campanula serrata (Kit.) Hendrych - Dzwonek piłkowany (Hala Rycerzowa Beskid Żywiecki) 2012-09-08 województwo śląskie
37 Campanula serrata (Kit.) Hendrych - Dzwonek piłkowany (Krawcowy Wierch Beskid Żywiecki) 2012-09-08 województwo śląskie
38 Allium sibiricum - Czosnek syberyjski (Kocioł Małego Stawu) 2012-09-05 Karkonoski Park Narodowy
39 Saxifraga nivalis L. - Skalnica śnieżna (Mały Śnieżny Kocioł – żleb bazaltowy) 2012-09-02 Karkonoski Park Narodowy
40 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Barcin, okolica wsi Pturek) 2012-09-01 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
41 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Łabiszyn) 2012-09-01 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
42 Angelica palustris (Besser) Hoffm. - Starodub łąkowy (Kcynia) 2012-09-01 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
43 Gnaphalium supinum L. - Szarota drobna (Mały Śnieżny Kocioł - na dnie) 2012-08-30 Karkonoski Park Narodowy
44 Allium victorialis - Czosnek siatkowaty (Mały Śnieżny Kocioł) 2012-08-28 Karkonoski Park Narodowy
45 Betula nana L. - Brzoza karłowata (Rezerwat przyrody Linje) 2012-08-25 województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie
46 Rhodiola rosea L. - Różeniec górski (Kobylarzowy Żleb Tatry) 2012-08-24 Tatrzański Park Narodowy
47 Cardamine resedifolia L. - Rzeżucha rezedolistna (Wielki Śnieżny Kocioł (Żleb kryształowy)) 2012-08-22 Karkonoski Park Narodowy
48 Linaria odora (M. Bieb.) Fisch. - Lnica wonna (Mierzeja Łebska - Czołpino) 2012-08-21 województwo pomorskie
49 Eleocharis multicaulis Sm. - Ponikło wielołodygowe (Rezerwat przyrody Białogóra) 2012-08-21 województwo pomorskie
50 Ranunculus oreophilus M. Bieb. - Jaskier skalny (Dolina Tomanowa (Rzędy Tomanowe)) 2012-08-20 Tatrzański Park Narodowy
51 Rhodiola rosea L. - Różeniec górski (Mały Śnieżny Kocioł – żleb bazaltowy) 2012-08-20 Karkonoski Park Narodowy
52 Gentianella campestris L.  Borner - Goryczuszka polna (Mały Śnieżny Kocioł (Żleb bazaltowy)) 2012-08-20 Karkonoski Park Narodowy
53 Cirsium acaule - Ostrożeń bezłodygowy (Kudowa Zdrój przy osiedlu Kudowa-Zakrze) 2012-08-18 województwo dolnośląskie
54 Montia fontana L. - Zdrojek błyszczacy/źródlany (Lasocki Grzbiet Dolny Śląsk) 2012-08-18 województwo dolnośląskie
55 Allium sibiricum - Czosnek syberyjski (Masyw Pilska, Polana Cebulowa) 2012-08-17 województwo śląskie
56 Allium victorialis - Czosnek siatkowaty (Masyw Pilska, Polana Cebulowa) 2012-08-17 województwo śląskie
57 Pedicularis hacquetii Graf - Gnidosz Hacqueta (Babia Góra) 2012-08-16 Babiogórski Park Narodowy
58 Gentiana cruciata L. - Goryczka krzyżowa (Klecza (Park Krajobrazowy Doliny Bobru)) 2012-08-11 województwo dolnośląskie
59 Pedicularis sudetica Willd. - Gnidosz sudecki (Kocioł Małego Stawu) 2012-08-10 Karkonoski Park Narodowy
60 Pedicularis sudetica Willd. - Gnidosz sudecki (Kocioł Łomniczki) 2012-08-10 Karkonoski Park Narodowy
61 Cotoneaster tomentosus (Ait.) Lindl. - Irga kutnerowata (Koński Żleb Tatry) 2012-08-08 Tatrzański Park Narodowy
62 Saxifraga oppositifolia L. - Skalnica naprzeciwlistna (Szpiglasowa Przełącz) 2012-08-06 Tatrzański Park Narodowy
63 Betula nana L. - Brzoza karłowata (Góry Izerskie (Rezerwat przyrody "Torfowiska "Doliny Izery")) 2012-08-05 województwo dolnośląskie
64 Carex magellanica Lam. - Turzyca patagońska (Równia Pod Śnieżką) 2012-08-05 Karkonoski Park Narodowy
65 Cardamine resedifolia L. - Rzeżucha rezedolistna (Mały Śnieżny Kocioł (Żleb bazaltowy)) 2012-08-02 Karkonoski Park Narodowy
66 Saxifraga moschata Wulfen subsp. basaltica Braun-Blanq - Skalnica darniowa bazaltowa (Mały Śnieżny Kocioł – żleb bazaltowy) 2012-08-02 Karkonoski Park Narodowy
67 Saxifraga bryoides L. - Skalnica mchowata (Mały Śnieżny Kocioł) 2012-08-02 Karkonoski Park Narodowy
68 Cardamine resedifolia L. - Rzeżucha rezedolistna (Kocioł Małego Stawu) 2012-07-30 Karkonoski Park Narodowy
69 Gnaphalium supinum L. - Szarota drobna (Mały Śnieżny Kocioł -zachodnia krawędź) 2012-07-30 Karkonoski Park Narodowy
70 Gnaphalium supinum L. - Szarota drobna (Kocioł Małego Stawu) 2012-07-30 Karkonoski Park Narodowy
71 Cardamine amara ssp. opizii - Rzeżucha gorzka Opiza (Babia Góra) 2012-07-28 Babiogórski Park Narodowy
72 Aconitum callibotryon (=syn. Aconitum plicatum) - Tojad sudecki, mocny (Hala pod Śnieżnikiem (Śnieżnicki Park Krajobrazowy)) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
73 Aconitum callibotryon (=syn. Aconitum plicatum) - Tojad sudecki, mocny (Hala pod Śnieżnikiem (Śnieżnicki Park Krajobrazowy)) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
74 Campanula barbata L - Dzwonek brodaty (Śnieżnik Kłodzki (Rezerwat przyrody)) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
75 Galium anisophyllon Vill. - Przytulia nierównolistna (Pulinka (Rezerwat "Jaskinia Niedźwiedzia")) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
76 Montia fontana L. - Zdrojek błyszczacy/źródlany (Północne stoki Śnieżnika) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
77 Scabiosa lucida L. - Driakiew lśniąca (Pulinka (Rezerwat "Jaskinia Niedźwiedzia")) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
78 Scheuchzeria palustris L - Bagnica torfowa (Torfowisko pod Zieleńcem) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
79 Sesleria tatrae (Degen) Deyl. - Sesleria tatrzańska (Pulinka (Rezerwat "Jaskinia Niedźwiedzia")) 2012-07-25 województwo dolnośląskie
80 Melica transsilvanica L. - Perłówka siedmiogrodzka (Sady Górne) 2012-07-21 województwo dolnośląskie
81 Melica transsilvanica L. - Perłówka siedmiogrodzka (Dobromierz) 2012-07-21 województwo dolnośląskie
82 Melica transsilvanica L. - Perłówka siedmiogrodzka (Zbocza Góry Krzyżowej (Strzegom)) 2012-07-21 województwo dolnośląskie
83 Anemone sylvestris L. - Zawilec wielkokwiatowy (Żelazno (masyw góry Słupiec Dolny Śląsk)) 2012-07-19 województwo dolnośląskie
84 Betula nana L. - Brzoza karłowata (Torfowisko pod Zieleńcem) 2012-07-19 województwo dolnośląskie
85 Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis - Perz sitowy (Przytor gm. Świnoujście) 2012-07-19 województwo zachodniopomorskie i lubuskie
86 Pinguicula vulgaris L. - Tłustosz zwyczajny (Zieleniec, Góry Orlickie) 2012-07-17 województwo dolnośląskie
87 Saxifraga sponhemica C.C.Gmel. (decipiens Ehrh.) - Skalnica zwodnicza (Góry Stołowe pod Rogową Kopą) 2012-07-17 województwo dolnośląskie
88 Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis - Perz sitowy (Hel, Mierzeja Helska, Pomorskie) 2012-07-14 województwo pomorskie
89 Elymus farctus (Viv.) Runemark ex Melderis - Perz sitowy (Rezerwat przyrody Mechelińskie Łąki) 2012-07-14 województwo pomorskie
90 Arabis alpina - Gęsiówka alpejska (Mały Śnieżny Kocioł) 2012-07-11 Karkonoski Park Narodowy
91 Saxifraga oppositifolia L. - Skalnica naprzeciwlistna (Mały Śnieżny Kocioł) 2012-07-11 Karkonoski Park Narodowy
92 Pedicularis sudetica Willd. - Gnidosz sudecki (Torfowowisko na zachód od Kotła Wielkiego Stawu) 2012-07-10 Karkonoski Park Narodowy
93 Salix lapponum - Wierzba lapońska (Kocioł Małego Stawu - wierzchowina powyżej) 2012-07-10 Karkonoski Park Narodowy
94 Salix lapponum - Wierzba lapońska (Kocioł Wielkiego Stawu -zachodnia krawędź) 2012-07-10 Karkonoski Park Narodowy
95 Carex magellanica Lam. - Turzyca patagońska (Torfowisko pod Smogornią) 2012-07-05 Karkonoski Park Narodowy
96 Carex magellanica Lam. - Turzyca patagońska (Torfowisko nad Kotłem Wielkiego Stawu) 2012-07-05 Karkonoski Park Narodowy
97 Cardamine amara ssp. opizii - Rzeżucha gorzka Opiza (Źródliska Kleśnicy) 2012-07-01 województwo dolnośląskie
98 Delphinium elatum L. - Ostróżka wyniosła (Dolina Kleśnicy) 2012-07-01 województwo dolnośląskie
99 Phyteuma orbiculare L. - Zerwa kulista (Zielone Ludowe) 2012-07-01 województwo dolnośląskie
100 Cardamine amara ssp. opizii - Rzeżucha gorzka Opiza (Zachodnie Zbocze Śnieżnika) 2012-07-01 województwo dolnośląskie
Wyników na stronę: 25 | 50 | 100
Strona 1 z 4      First Previous 1 2 3 4 Next Last